Maison

On pracuje aj keď to nevidíme

Čaute, volám sa Peter a som zo Zvolena. Toto je môj príbeh. Vyrastal som iba s maminou, ktorá sa o mňa starala najlepšie ako vedela. Bol som normálny chalan až do nejakej ôsmej triedy, kedy som prvýkrát skúsil cigarety. Ihneď sa mi zapáčilo byť iný ako ostatní. Onedlho prišiel alkohol a v pätnástich rokoch pervitín. To bola jazda, žiaden hlad ani potreba spánku a vysoké sebavedomie, proste bomba. Trvalo zhruba tri roky,  kým prišiel pád. Skončil som na psychiatrii. O tri mesiace ma síce pustili domov, ale ja som pokračoval v užívaní. Vtedy začalo peklo, trpel som nespavosťou, úzkosťami a strachom z ľudí.

Vtedy začalo peklo, trpel som nespavosťou, úzkosťami a strachom z ľudí.

Napriek tomu som pervitín bral stále a k tomu aj pil alkohol. Kým som bol vonku s partiou, všetko bolo v poriadku, ale akonáhle som prišiel domov veci na mňa doľahli a plakal som ako malé dieťa. Raz presne v takejto chvíli som našiel stránku kresťanskej organizácie CFAN a bola tam kolonka „Napíšte nám svoje problémy a my sa budeme modliť“. Napísal som a po čase na to zabudol, život šiel ďalej. Nevedel som však, že Boh už v mojom živote začal pracovať.

Nevedel som, že Boh už v mojom živote začal pracovať ..

Odišiel som za prácou do iného mesta, keďže vo Zvolene som to už nevydržal a tam som stretol moju dnešnú snúbenicu. Moja túžba skoncovať so starým životom bola ešte väčšia ale stále som zlyhával. Po návrate domov sme začali spolu bývať a ona si začala všímať s kým vlastne žije. Tlačila na mňa, aby som s tým prestal aj ja som hľadal spôsoby ako na to. Raz som na internete našiel skupinu New Beginnings, kde boli príbehy ľudí, ktorých sa dotkol Boh a oni sa úplne zmenili, prestali brať drogy a mali svoje rodiny. Hneď ma zaujali a tiež som chcel mať to čo oni. Išiel som na klub a stretol tých ľudí, ktorých som poznal z príbehov. Boli skvelí a vôbec na nich nebolo poznať, že niekedy mali problémy s drogami. Zistil som že, svoj život odovzdali Bohu a on ich vyslobodil z ich závislosti. Asi na treťom klube som to urobil aj ja a postupne ma Boh začal meniť. Zistil som, že nemusím byť viac otrok drog a alkoholu. Budú to tri roky, čo som spravil toto rozhodnutie a bola to najlepšia vec v mojom živote. Pochopil som, že Boh už dávno mal plán, ako zachrániť môj život a veci, ktoré sa diali v mojom živote neboli náhodami!

.. veci, ktoré sa diali v mojom živote neboli náhodami!

Odvtedy som čistý cez leto mám svadbu, môj vzťah s moju lásku sa dal do poriadku. Začala mi opäť veriť a aj ona sa dala pokrstiť, máme spolu skvelý vzťah a tešíme sa na svadbu. Týmto svedectvom Ťa chcem povzbudiť, ak máš problém so závislosťou ako som mal aj ja, nezaostávaj s tým a príď na klub, spoznáš ľudí ako Ty, zavoláš na Boha a On Ťa nenechá samého. Ten záver by som sa chcel poďakovať Braňovi a Miške, ktorí stoja za touto prácou a najmä svojmu Bohu, že mi zachránil život.

Uverejniť komentár