Maison

Kto dostane pomoc od Boha?

Boh nám ponúka, že na neho môžeme zložiť svoje starosti a obavy ale prečo tak často vidíme, že mnohým ľuďom to nefunguje a doslova v živote klesajú pod ťarchou stresu, problémov a povinností?

Často je to o náš postoj pýchy, ktorý nám bráni aby sme od Boha vedeli prijať vyslobodenie z rôznych situácii. Možno si vo svojej práci tak úspešný, že vlastné ego Ti nedovolí prijať pomoc, aj keď ju potrebuješ. To isté sa týka aj vzťahov alebo manželstva.

Ak chceme v živote zažívať božiu interakciu v skutočnosti existuje len jediný spôsob, použiť Jeho princípy. Biblia hovorí, že ak chceme získať pokoj a prestať sa znepokojovať, jediným spôsobom je pokoriť sa.

… lebo Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť. 6 Pokorte sa teda pod mocnou Božou rukou, aby vás vo svojom čase povýšil. 7 Naňho zložte všetky svoje starosti, lebo on sa o vás stará. 8 1PET 5-8

Boh chce aby sme usilovne pracovali a namáhali sa, ale nie to, aby sme sa znepokojovali a strachovali. Existuje jednoduchý spôsob ako zistiť, či žijeme v božom odpočinku alebo sa spoliehame samy na seba. Odpovedz si na túto otázku: Si zo svojho života vyčerpaný? Ak áno Boh má pre Teba riešenie.

Ak sa pokoríme a uznáme, že sa o seba nedokážeme postarať tak, ako sa On dokáže, vtedy je Boh schopný uvoľniť Svoju moc do našich okolností a život si môžeme začať užívať. Pokor sa teda dnes a dovoľ Mu, aby sa postaral o tvoje veci.

Uverejniť komentár